Zaczęliśmy nowy chóralny sezon w naszej parafii, a ponieważ od początku września mamy sporo pracy, ten pierwszy tekst publikujemy dopiero dziś…
Tym samym spieszymy z informacjami dotyczącymi naszych działań i planów na najbliższy czas.
Po corocznym Transitusie, planujemy kolejne muzyczne wyzwania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niebawem zaprosimy Was na koncert w dniu święta św. Cecylii.
Póki co, możemy już z całą pewnością potwierdzić, że jeszcze przed listopadowym koncertem, zorganizujemy warsztaty muzyki liturgicznej.
Warsztaty muzyki liturgicznej organizujemy po raz pierwszy. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnego śpiewu.
Ale to nie wszystko!
Zapraszamy na warsztaty wszystkich chętnych lubiących śpiewać. Nawet tych, którzy nie mają doświadczenia chóralnego bądź nie znają nut.
Chcielibyśmy dać szansę  tym, którzy do tej pory nie mieli możliwości czy okazji, aby poznać, jak wygląda praca w chórze.
Kto wie,  może po warsztatach zechcecie zostać z nami na dłużej?
Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 października. Poprowadzi je Tarsycjusz Bukowski OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej.
Pierwszy dzień warsztatów poświęcimy na naukę pieśni wieloglosowych. Drugiego dnia spotkamy się na mszy świętej o godzinie 13, podczas której wykonamy przygotowane utwory.
Będzie oczywiście czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, zdobycie nowych znajomości i umiejętności.  Dodatkowo będzie można zwiedzić zabytkowy barokowy kościół wraz z podziemiami, znajdujący się przy klasztorze oo. bernardynów.
Koszt udziału w warsztatach wynosi 30 zł.
Więcej informacji na temat szczegółowego planu dnia można uzyskać u naszej dyrygentki pod numerem telefonu 793 212 713, oraz na wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy!