W ostatnią niedzielę okresu Bożego Narodzenia w roku liturgicznym, Wspólnota Bilbijna wraz z naszym Chórem przygotowała adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem: „Słowo wicelone wśród nas zamieszkało”.

Wpatrując się w maleńki żłóbek z Dzieciątkiem, prowadziliśmy wspólne rozważania Bożego Słowa przeplatane były wspólnym śpiewem chóru i parafian oraz kontemplacyjną ciszą. Choć pandemia nie sprzyja wspólnym spotkaniom, w cichości, żarliwie (i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa) zebraliśmy się dość licznie.

Treść rozważań przygotowali członkowie Wspólnoty Biblijnej pod opieką duchową o. Arnolda. Poszczególne rozważania zawierały między innymi fragmenty homilii św. Jana Pawła II. Chórzyści zaśpiewali kilka mniej znanych pastorałek z chóralnego repertuaru, ale także włączyli się w śpiew jednogłosowy, by wraz z wiernymi śpiewać tradycyjne polskie kolędy.

Dziękujemy za tę możliwość współpracy i pięknego dzieła. Ufamy, że jeszcze będziemy mogli wspólnie spotkać się na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego.

A jedną z wykonywanych podczas adoracji pastorałek, pt. ” Najświętsza Panienka po świecie chodziła” można usłyszeć tutaj.