Warsztatami jesień się zaczęła….  Słoneczna i rozśpiewana wrześniowa sobota w Niepokalanowie to dobry początek pracy w chórze. Razem z opiekunem chóru, o. Cecylianem wyjechaliśmy na cały dzień doładować energię i rozśpiewać się po wakacyjnej przerwie.

Jak co roku, planujemy pracę i jak zwykle pozostajemy elastyczni w realizacji naszych celów, bo i czasy niepewne i czasem nieoczekiwanie los zaskakuje… Mimo to, działamy nieprzerwanie, umilając sobie czas to śpiewaniem, to rozmowami przy domowej szarlotce.

Niebawem będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym roku uroczyście zaśpiewamy podczas wieczornej Mszy Świętej, by później móc jeszcze choć przez chwilę wspólnie świętować (już nieco mniej formalnie).

Niespodziewanie szybko minęły wrześniowe ciepłe popołudnia.  Listopad liśćmi zaszurał i spochmurniały dni. Dla naszego chóru to czas przygotowań repertuaru adwentowego i kolędowego. Można powiedzieć, że cały rok czeka się na ten klimat zimowy.

I jednocześnie jest to wspaniały moment, aby zasilić nasze rozśpiewane grono i odkryć wspaniały sposób na spędzenie zimowych wieczorów.

O naborze jeszcze będziemy pisać, ale już teraz zapraszamy do odwiedzin, na żywo lub wirtualnie. Poznajmy się i nie dajmy się jesienno-zimowej chandrze.

Viva la Musica!