Wraz z nowym sezonem artystycznym, rozpoczęliśmy prace nad nową formułą naboru do naszej wspólnoty. I choć nie byliśmy pewni, czy nasz pomysł na nabór do chóru będzie tym trafionym, postanowiliśmy zaryzykować.

Po raz pierwszy wszyscy chórzyści wyszli na spotkanie z parafianami i dali świadectwo swojej muzycznej drogi. Co więcej, parafianie – przynajmniej przez krótką chwilę – mogli poczuć się jak chórzyści, próbując swoich sił w grupowym śpiewie. (Nabór do chóru był powiązany z Dniem modlitw, z którego szczegółową relację możecie przeczytać tutaj.)

Nadszedł moment, aby pochwalić się owocami podjętych działań! W październiku do naszego grona dołączyło 5 Pań – 3 alty oraz 2 soprany, a w listopadzie także 2 Panów – tenor i bas.

Jako cała chóralna wspólnota, gratulujemy odwagi nowo przybyłym. Nie będziecie żałować swojej decyzji! Śpiew chóralny jest niezwykłą przygodą, pozwalającą nie tylko na indywidualny rozwój muzyczny czy wokalny. Stanowi również doskonałą okazję do nawiązania wartościowych znajomości oraz do spędzenia wolnego czasu w miły, aktywny sposób i możliwość uczestnictwa w tworzeniu muzycznej kultury tak w parafii, jak i poza nią.

Chór to także praca, czasem ciężka, wymagająca dużo cierpliwości i samodyscypliny. Zupełnie inaczej śpiewa się w grupie niż samemu, w zaciszu własnego domu. To wielka sztuka, aby kilkudziesięcioosobowa grupa znalazła swoje wyjątkowe, spójne brzmienie. Śpiewanie w chórze uczy współpracy, kształtuje charakter, pozwala odkryć własne słabe i mocne strony.

Nowi Chórzyści – wierzymy, że znajdziecie u nas swoje miejsce i z wielką ochotą będziecie przychodzić na cotygodniowe próby!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację chóralnego naboru. Szczególnie dziękujemy Ojcu Proboszczowi, o. Egidiuszowi za wsparcie w naszych pomysłach i planach. Dziękujemy Parafianom za obecność i wspólną modlitwę. Ufamy, że dzięki Wam, będziemy mogli rozwijać naszą muzyczną pasję i uczestniczyć w życiu parafii najpiękniej jak potrafimy.

Choć nabór do chóru dobiegł końca, pozostajemy otwarci na każdą nową – chętną do modlitwy poprzez śpiew – osobę.

Nie zwlekaj, przyjdź i sam się przekonaj! Może chór to miejsce właśnie dla Ciebie?

Fotorelacja z wydarzenia:

Dzień Modlitw w intencji Chóru