Chyba trudno znaleźć osobę, która nie wiedziałaby, jakie święto obchodzimy 26 maja. Dzień Matki, tej najwspanialszej ze wszystkich, kochanej, troskliwej i gotowej do poświęceń kobiety. Dzień, w którym w sposób szczególny możemy jej podziękować za jej obecność lub po prostu być przy niej, pamiętać… I właśnie tej wyjątkowej niedzieli, wspólnym śpiewem uczciliśmy naszą ukochaną Matkę Bożą.

Bezpośrednio po wieczornej mszy świętej, wykonaliśmy koncert pieśni maryjnych, aby uczcić Matkę całego Kościoła. Ojciec proboszcz powitał wszystkich zgromadzonych, publiczność uśmiechała się i widać było, że z radością czekają na nasz śpiew. Byliśmy lekko stremowani, ale bardzo zmotywowani ostatnim sukcesem na konkursie chóralnym w Tykocinie.

Koncert rozpoczęliśmy „ Bogurodzicą” – najstarszą polską pieśnią religijną, pochodzącą z IX wieku. Tym razem wykonaliśmy ją z towarzyszeniem organów.

W repertuarze znalazły się także pieśni takie jak: „ Do Serca Twego” ks. Chlondowskiego, „ O Dziewico, Maryjo” czy ” Matko Niebieskiego Pana” w oryginalnym opracowaniu naszego dyrygenta i organisty, Krzysztofa.

Ponadto, żeńska część zespołu wykonała piękną muzyczną modlitwę „ Ave Maria” w opracowaniu wybitnego polskiego kompozytora, Mariana Sawy.

Na koniec zaśpiewaliśmy znaną dobrze wszystkim „Czarną Madonnę”, tworząc niezwykle wzruszającą atmosferę. Dostrzec można było nawet, że niektóry się łezka w oku zakręciła…

Zachęceni brawami słuchaczy, postanowiliśmy wykonać jeszcze kilka utworów z naszego repertuaru.

Po koncercie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i podziękowań. Nawet zgłosił się jeden kandydat na tenora, chętny, aby do nas dołączyć w nowym sezonie. Będziemy czekać!

To wspaniałe uczucie móc śpiewać z radością oraz dzielić się nią z innymi. Każdy występ jest kolejnym, ważnym doświadczeniem, rozwijającym warsztat i świadomość muzyczną. A przy tym, daje możliwość może trudniejszej, ale pięknej i, co najważniejsze, wspólnej modlitwy.

Ta właśnie spaja naszą wspólnotę i daje siłę do dalszej pracy.

Co prawda, był to ostatni nasz występ koncertowy w tym sezonie, ale już zaczynamy ćwiczyć nowy repertuar, który zaprezentujemy po wakacjach. Póki co, jeszcze się nie żegnamy. W końcu posługa muzyczna w parafii to nasz priorytet i podstawowy cel spotkań. A w czerwcu jeszcze przed nami m.in. Odpust św. Antoniego.

Do zobaczenia!