Przez dwie soboty od początku Adwentu spotkaliśmy się razem z przyjaciółmi ze Wspólnoty biblijnej i Franciszkańskiej Oazy Młodzieżowej z naszej parafii, by przygotować świąteczne dekoracje dla czerniakowskich parafian.

Dekoracje w postaci gipsowych „bombek” ozdabialiśmy własnoręcznie. Co więcej, do każdej ozdoby dołączyliśmy bilecik z cytatem z Pisma Świętego. Było kolorowo, brokatowo, lśniąco i…muzycznie. Wspólne śpiewanie przy pracy to piękna sprawa.

Prócz śpiewu mieliśmy okazję spotkać się i bez pośpiechu pobyć ze sobą. Porozmawiać, a czasem pierwszy raz zamienić słowo z codziennie widywanymi ludźmi. Bycie w codzienności z drugim człowiekiem jest największym i trudnym zadaniem w dzisiejszych czasach. Często odczuwamy pragnienie spotkania, wysłuchania, obecności i zaangażowania. Toteż jeszcze większą mamy radość, że udało się nam spotkać i  połączyć siły, by razem obdarować przygotowanymi ozdobami tych, którzy są blisko nas, a których czasem mijamy w pośpiechu, bez słowa…

Bombki  rozdaliśmy w Niedzielę zwaną Gaudete, która była chyba dla wszystkich prawdziwym dniem radości. Początkowa nieśmiałość w przyjmowaniu podarunków zamieniała się w szczery uśmiech i wzajemną radość. Można powiedzieć, że wszyscy dzisiaj zostaliśmy obradowani. Jak mówi Modlitwa franciszkańska:

„ Dobry Panie (…), spraw, abyśmy mogli  nie tyle szukać miłości, co innych miłować;
albowiem dając – otrzymujemy, wybaczając – zyskujemy przebaczenie,
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia(…)”.

Całą fotorelację z przygotowań i spotkania można zobaczyć na naszym fanpage’u facebookowym.

III Niedziela Adwentu była również okazją do prawykonania pieśni przygotowanej specjalnie na ten dzień w kalendarzu litrugicznym.

Utworu p.t. „ Duch Pański nade mną” można posłuchać tutaj.

A już niebawem będziemy jeszcze bardziej cieszyć się i śpiewać wyczekane przez cały rok kolędy. Tymczasem:

Raduj się, ziemio, gość z nieba przychodzi!

Co Boga z ludem, lud z Bogiem pogodzi;

Synów Adama z czartowskiej niewoli wyrwie, wyzwoli.